Czyli... że było mi to PISANE?

Urodziłam się w 1975 roku. Edward Gierek negocjował polski cud gospodarczy na kredyt, w UK powstał Scotwork budując swoje know-how z napisanej przez Gavina Kennedy książki o negocjacjach, a za oceanem rodził się Harvardzki Projekt Negocjacyjny. Innymi słowy, nastał czas sformalizowania tysięcy lat tradycyjnych negocjacji, by zacząć ich uczyć. Mhm…

Handel w czasach zarazy

Lata 80-te, podstawówka. Już wtedy kształtowałam swoje zainteresowania. Sprzedawałam, także wymiennie zachodnie słodycze i chińskie przybory szkolne. Niby złota zasada dystrybucji zasobów, ale Rodzice lądowali na dywaniku u Pani Dyrektor „Nie do pomyślenia!”. Wyż stanu wojennego wydał na świat moją Siostrę i rozpoczął negocjacyjną przygodę rodzinną. Pierwsze formalne wynagrodzenie: mając 9 lat zaprojektowałam wzór na plastikowej torbie reklamowej dla fabryki obuwia dziecięcego. Przedsiębiorczość polska rodziła się w bólach, a polityka nie negocjowała wówczas z narodem. Szantażowała go. Ale zbliżał się przełom.

Przełomy i rewolucje

Moi zaangażowani rodzice pomagali nastolatce rozumieć negocjacje w Stoczni, ich dynamikę przy Okrągłym Stole oraz dogadywanie się po pierwszych w części wolnych wyborach. Wiele krajów się przepoczwarzało, kwitła pomoc międzynarodowa. Do licealnej rzeczywistości wnosiłam negocjacje z nauczycielami, uczniami i rodzicami. Wyniki były dobre: rewolucja działania samorządu klasowego/szkolnego, nowe regulaminy szkolne, comiesięczne klasowe małe formy teatralne, lekcje historii sztuki, fizyki kwantowej etc. Zaczęłam się uczyć smaku porażek i dynamiki tłumu.

Amerykański sen i pobudki

Wybór kierunku studiów nie był łatwy. Wygrało prawo na UW. Od ich rzucenia (odtwórczość) uratowała mnie fascynacja kreatywnym systemem common law. Zaczęłam studiować prawo brytyjskie i amerykańskie. Państwo polskie negocjowało kolejny punktu polskiej racji stanu: przystąpienie do NATO. W USA dwóch panów dogadało się, by założyć google.com, Amazon.com zrewolucjonizowało dostęp do zakupów on-line przez „1 click”. Mike Tyson zaś nie porozumiał się z Holyfildem - odgryzł mu kawałek ucha.
西

西


西


西


西

Koniec tysiąclecia tradycji

1998 rok wniósł do mojego życia teorię negocjacji. Otwarcie oczu na rocznych studiach w Centrum Prawa Amerykańskiego. Potem podczas stypendium na University of Florida (LL.M). Praca na wydziale jako Research Assistant profesora S.R.Cohn’a „postawiła kropkę nad i”: rolą prawnika jest bezpośrednie dogadywanie się z drugą stroną – sąd powinien być ostatecznością. W USA zrobiłam też uprawnienia mediatora. Tymczasem świat negocjował zakończenie wojny w Kosowie, uniewinnienie B. Clintona w sporze z Moniką czy wybór między czerwoną, a niebieską tabletką z Matrixa.

Wiek radykalnych zmian

To był czas, jak u Hitchcocka. Na UW broniłam się z derywatów, na UF z M&A’ów, trzymając się azymutu w pracy badawczej - zawieranie kontraktów, czyli porozumień w biznesie. Doświadczałam szoku bańki .com, kiedy marzenia o wielkich internetowych pieniądzach zderzyły się z konserwatywnym modelem globalnego biznesu. Moją naukę i pracę w Nowym Jorku przerwał wstrząs września 2001 roku. By móc się dalej rozwijać, w Polsce, przez rok patrzyłam na negocjacje z innej strony: Dyplomacja na studiach podyplomowych w Collegium Civitas oraz pracowałam w KLegal, kancelarii prawnej KPMG.

Permanentne negocjacje

Moja ścieżka: negocjacje i zarządzanie ryzykiem. Nasz kraj w obu tych sektorach potrzebował głów i rąk do pracy. Założyłam więc firmę, by wspomagać osoby indywidualne i firmy w ich negocjacjach z instytucjami finansowymi. Doprowadzając do setek ugód, ale i prowadząc setki sporów sądowych staliśmy się współtwórcami pierwszego programu auta zastępczego z OC, który obecnie jest standardem obsługi klienta posiadającego polisę. Nowe rozdziały: Unia Europejska i permanentne negocjacje członkowskie. Moja córka, Tamara zaczyna mówić i permanentne negocjacje rodzicielskie.

Era kobiet?

Trzydziestolatka: splot przedziwnych zdarzeń stawia na mojej zawodowej ścieżce brytyjską firmę specjalizującą się w szkoleniach z negocjacji – Scotwork; analizuję negocjacje w Autonomii Palestyńskiej; obserwuję fenomen wielowymiarowych negocjacji po śmierci JPII; chłonę meandry negocjacyjnych karier Julii Tymoszenko, Condoleezzy Rice i Angeli Merkel. Chylę czoła przed głową korony brytyjskiej, która po długoletnich negocjacjach z samą sobą przyznaje rację Camilli, a ta osiąga to, co od lat negocjowała – ślub z następcą tronu, księciem Karolem.

Głową w …dół

Kiedy stawałam się wyłączną licencjobiorczynią Scotwork na teren Polski upadł Lehman Brothers, i światowy rynek finansowy wywrócił się do góry nogami. Jak wprowadzać do standardów korporacji system szkolenia menedżerów na rynku przyzwyczajonym do tanich kursów w czasie, kiedy wszyscy trzęsą się z przerażenia? Wszystko stanęło na głowie. Michael Platini i jego „negocjacyjne zdolności” na głowie UEFA. Na głowach państw praktycznie każdego zakątka świata znalazły się ataki terrorystyczne. A w głowach wielu obywateli naszego globu za’chip’ował się pierwszy IPhone, po którego debiucie, zarówno prowadzenie negocjacji, jak i stan całej naszej cywilizacji nie wyglądają już tak samo.

Każdy wymiar negocjacji

Przez kolejne kilkanaście lat koncentrowałam się na rozwijaniu negocjacji w każdym ich aspekcie, zarówno szkoleniowym pod marką Scotwork, jak i w konsultingu oraz diagnostyce negocjacji pod własną marką. Fascynujące i ogromnie trudne zadania jako aktywna negocjatorka reprezentująca i wspomagająca klientów najróżniejszych branż, miliardy złotych w konsultowanych kontraktach chemicznych, technologicznych czy sportowych FMCG, sprzętu specjalnego, energetyki, finansów, czy M&A.
Wspomaganie fundacji, związków zawodowcy i organizacji pracodawczych wypełniając także tę społeczną powinność krzewienia wiedzy i praktyki negocjacyjnej.
20-lecie pracy z negocjacjami „świętowałam” wypaleniem, obrzydzeniem i niewiarą w ludzi. Już od kilku dobrych lat będąc negocjatorką, trenerką, coachem, audytorką doświadczałam konieczności wprowadzania zmian do świata negocjacji.
Byłam przerażona wszechobecną negocjacyjną
Manipulacją, Agresją, Kłamstwami, Bezdusznością, Egoizmami czy Tupetem.
Byłam przerażona sobą, MAKBETami i szkodami, które to wszystko wyrządzało.
Będąc przez te lata i twórcą, i tworzywem i poszukiwałam, uczyłam się, testowałam. Wreszcie w 2018 roku powiedziałam DOŚĆ
Jak bardzo się myliłam myśląc wtedy, że to, co najbardziej bolesne mam już za sobą. Z doświadczeń zaczęłam sklejać fundament mojej rewolucji. Pukałam w dno przerażenia i poczucia obowiązku.
Najpierw ugruntowała się świadomość konieczności tworzenia alternatywy dla całego tego negocjacyjnego „G”. Ale dopiero zmierzenie się z samą sobą zaprowadziło mnie do piekła i z powrotem.
Po ponad dwóch dekadach negocjacji narodziły się NEOcjacje™.
C
8.
CZAS jest jedynym nieodnawialnym zasobem.
CZAS
8.
Zobacz więcej
C
J
9.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin tempor quis nisi quis gravida.
BRAK HASŁA
9.
Zobacz więcej
J
E
10.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin tempor quis nisi quis gravida.
BRAK HASŁA
10.
Zobacz więcej
E

Kim jestem?

Upadek Lehman Brothers rozpoczął największy kryzys finansowy od lat stawiając kryzysowe przenegocjowywanie wszystkiego jako zadanie dla każdej broniącej się przed kłopotami firmy. W tym trudnym czasie zostałam wyłącznym licencjobiorcą Scotwork na terenie RP i przez lata wprowadzałam ten system trenowania menedżerów z negocjacji do standardów pracy korporacji w Polsce. Michael Platini i jego „negocjacyjne zdolności” staneli na czele UEFA. Świat płonął - zarówno Bliski Wschód, Afryka, jak i Europa czy Azja były świadkami zamachów i walk. W tym wszystkim zadebiutował IPhone, po którym i negocjacje i cała nasza cywilizacja nie wyglądają już tak samo.

Kim jestem?

Upadek Lehman Brothers rozpoczął największy kryzys finansowy od lat stawiając kryzysowe przenegocjowywanie wszystkiego jako zadanie dla każdej broniącej się przed kłopotami firmy. W tym trudnym czasie zostałam wyłącznym licencjobiorcą Scotwork na terenie RP i przez lata wprowadzałam ten system trenowania menedżerów z negocjacji do standardów pracy korporacji w Polsce. Michael Platini i jego „negocjacyjne zdolności” staneli na czele UEFA. Świat płonął - zarówno Bliski Wschód, Afryka, jak i Europa czy Azja były świadkami zamachów i walk. W tym wszystkim zadebiutował IPhone, po którym i negocjacje i cała nasza cywilizacja nie wyglądają już tak samo.

N

B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B

E

O

G

O

C

J

A

C

J

E

!

Wybierz swój sposób
kontaktu ze mną

w bardzo pilnych sprawach napisz do mnie na:
j.grabkowska@bringneo.com
Uzupełnienie powyższego pola stanowi zgodę na otrzymywanie od Bring Neo P.S.A. z siedzibą
w Warszawie newslettera zawierającego treści informacyjnych, marketingowych dotyczących portalu przeciwkonfliktowiwbiznesie.pl. Zgodę można wycofać w każdym czasie. Wycofanie zgody nie ma wpływu
na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.
Skontaktuję się z Tobą w ciągu 24h
Po wypełnieniu formularza, uzupełnij ankietę, abym lepiej mogła zrozumieć Twój biznes
Razem zdiagnozujemy źródło problemu i znajdę dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie
Justyna
Grabkowska

BRING NEO P.S.A.
ul. Puławska 23/25/16
02–515 Warszawa
NIP: 5213944561

Odwiedź nasze strony:

NEOcjacje™ »Bring NEO »

Potrzebujesz dodatkowych materiałów?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum ac leo lectus. Aenean sed ornare ante, non dignissim urna. Praesent eu rhoncus metus, eget facilisis neque. Morbi ac mattis felis. Ut vitae mauris rutrum arcu imperdiet mattis. Vivamus ac eros non tellus tincidunt efficitur. Fusce ultricies nibh nec libero sodales facilisis.